Aké doplnky môžete použiť pre svoje pohodlie a bezpečnú jazdu v aute?

Aké doplnky môžete použiť pre svoje pohodlie a...

Aké doplnky môžete použiť pre svoje pohodlie a bezpečnú jazdu v aute?

V súčasnosti je na trhu veľa modelov automobilov s rôznymi vlastnosťami a vybavením. Najnovšie luxusné vozidlá už majú veľa neobvyklej bezpečnostnej a komfortnej výbavy, ktorá môže byť veľmi užitočná počas jazdy alebo na dlhších cestách. Pokiaľ ale nemáte vozidlo tohto kalibru, nemali by ste sa vzdávať doplnkov, ktoré uľahčujú, zaisťujú pohodlnejšie a bezpečnejšiu jazdu na cestách. Je to tak preto, lebo niektoré z nich je možné zabezpečiť a použiť aj v najbežnejších automobiloch. A čo je dôležitejšie, pre väčšinu sú cenovo dostupné! Teraz predstavujeme niektoré z týchto vzrušujúcich doplnkov, ktoré by mohli zaujať mnohých.

Head Up Display slúži na bezpečnejšiu jazdu. Okrem iného odzrkadľuje rýchlosť vozidla na čelné sklo, takže sa nemusíte ani na chvíľu pozerať tachometer. Môže byť tiež nastavený tak, aby vás upozornil na možnú rýchlosť. Budú sa však ukazovať aj ďalšie údaje z palubného počítača. Varuje napríklad pred nízkym napätím batérie, vysokou teplotou vody. Dáta sú ľahko viditeľné a čitateľné, pretože ukazujú hodnoty v dvoch farbách. Jeho jas sa automaticky prispôsobuje vonkajším svetelným podmienkam, takže je dobre viditeľný aj v noci.

Inteligentný kryt volantu má tiež chrániť vašu bezpečnosť. Chránič volantu je možné spárovať so smartfónom, ktorý sa dá ovládať prostredníctvom dotykovej plochy na ňom. Bez toho, aby ste sa natiahli po telefóne, môžete ovládať navigáciu, hudobný prehrávač, prijať hovory a dokonca aj čítať správy. S týmto prístrojom  môžete používať mobil tým, že neustále držíte ruky na volante bez toho, aby ste ani na chvíľu nemuseli spustiť zrak z cesty.

Diagnostika vozidla a hodnoty DTC už dnes nie sú výhradnou výsadou servisných stredísk! Predtým, ako sa vydáte na dlhšiu cestu, môže vám byť uistením malé mobilné zariadenie, ktoré vám pomôže skontrolovať, či je vaše auto v poriadku. Zatiaľ čo blikajúce indikátory na prístrojovej doske naznačujú, že môže dôjsť k problémom s jednotkou vo vozidle, mnohí z vás nevedia presne, ako si to majú vyložiť. Zakúpením čítačky DTC môžete okamžite overiť napríklad stav airbagov, činnosť motora a množstvo ďalších údajov, pomocou ktorých sa môžete rozhodnúť, či sa vydáte na cestu alebo najskôr navštívite servisné stredisko.

Použitím poplašného zariadenia môžete vystrašiť  zatúlanú divú zver pred vašim autom, dokonca aj túlavých domácich miláčikov, aby ste predišli poškodeniam na nárazníkoch a tisícom  škodám na aute,  pretože poisťovateľ nehradí škodu spôsobenú zverou,  nedajbože osobné zranenia. Vyplaší akékoľvek zviera tým, že mu vydáva nepríjemný zvuk. Tento silný zvuk je generovaný prúdením vzduchu a je  nepríjemný iba pre zvieratá. Poplašné zariadenie funguje od rýchlosti asi 40 km/h a čím rýchlejšie bude auto jazdiť, tým bude zvuk silnejší a tým ďalej ho bude počuť.

S týmto príslušenstvom môže byť každé jednoduché auto „inteligentné“. Sú praktické, starajú sa o vás, podporujú vás, či už jazdíte na staršom alebo lacnejšom aute. Ich význam možno merať na vašej bezpečnosti a pohodlí.