Ako chrániť bezpečne naše auto pred zlodejmi!

Ako chrániť bezpečne naše auto pred zlodejmi!

Ako chrániť bezpečne naše auto pred zlodejmi!

Aj v nočnej more je hrozné si predstaviť, že vám ukradnú auto a nie to v skutočnosti prežiť krádežsvojho auta, na ktoré ste roky šetrili a kvôli tomu ste sa vzdali mnohých vecí. Pre vás je to „auto snov“ lebo ste sa rozhodli až po dlhom zvažovaní a hľadaní pre jeho kúpu. Skutočnú veľkú stratu však zažijete, ak stratíte prácu  aj vysnívané ukradnuté vaše vozidlo. Niet pochýb, čo musíte to urobiť!Zlodeji sa vyvíjajú pokrokovo v súvislosti s ochrannými zabezpečeniami proti krádeži. Ich metódy sa  zdokonaľujú, pracujú v čoraz kratších časoch a so stále lepšími technikami krádeží.Prvou a najdôležitejšou vecou je nedať zlodejovi šancu s ľahkosťou odcudziť a nasadnúť do vášho auta. Skúsme to aspoň sťažiť! Ak máte na výber, evidentne vyskúšate ten, ktorý je ľahšie získať.Vyberte z niekoľkých riešení súbežne naraz! Dbajte na kombináciu mechanickej a elektronickej ochrany! Ak výber funguje dobre, tak pomocou konkrétnych preventívnych opatrení, v niektorých prípadoch môžeme zabrániť vzniknutým problémom aj sami.

Tu je niekoľko príkladov čo môžeme urobiť, aby bolo naše auto čo najbezpečnejšie:

• Ak je to možné, nechajte svoje vozidlo na uzatvorenompriestore, so systémom kamerového sledovania priestoru. Auto nenechávajte v opustenom priestore v žiadnom prípade. Najlepšie je zvoliť si strážené parkovisko, kde vaše autá monitoruje aj strážna služba a kamerový systém.

• Nikdy nezabudnite kľúč v aute, aj keď z neho vystúpite iba na chvíľu pri zatváraní garážovej brány, pri pomoci pri nehode atď.

• Ak vaše auto predávatea iná osoba chce vyskúšať testovaciu jazdu, uistite sa, že ste po dokončení jazdy dostali svoj vlastný štartovací kľúč vášho auta? Ak by sa o tom nepresvedčíme je možné, že na druhý deň nenájdeme pre svoje auto na odparkovanom mieste.

• Ak idete s autom k automechanikovi alebo do umývarky, dobre si rozmyslite, kam ho vziať! Stačí si vybrať spoľahlivé a odkontrolované miesto a dávať si pozor, aby jeden z podozrivých pracovníkov pri práci nevyužil čas na kopírovanie vašich kľúčov!

• Môžete si byť istí, že sa budú pokúšať ukradnúť vaše auto rôznymi trikmi, ak medzi kolesom a blatníkom nájdete plastovú fľašu alebo ak je do kľučky dverí vtlačená minca. Pred každým odchodom je dobré poprechádzať okolo auta a hľadať podozrivé znaky. Než ho necháte samé, skontrolujte, či je uzamknuté potiahnutím za rukoväť kľučky?

• Dajte vygravírovaťna okná vozidla napr.: číslo podvozku, pretože ich to môže odradiť od krádeže.

• U populárnych typov automobilov môže byť riešením zámok na volant a pedál alebo zámok na rýchlostnú páku. Možno, ak to zlodej uvidí, radšej by sa ani nepokúsil a hľadal by auto, v ktorom nie sú tieto ochranné zabezpečenia.

• Môžete tiež použiť alarm, ktorý bežného zlodeja určite dobré odplaší a odradí.

• Môžeme použiť skryté spínače, vytvoriť skrytú štartovaciu reťaze, tj. spojíme štart vozidla s postupnosťou operácií, ktoré poznáme iba my. To bude zlodejom určite trvať dlhšie, alebo dokonca to znemožní ukradnutie auta.

• Môžete dať namontovať zariadenie proti odcudzeniu, ktoré sa zapne pri naštartovaní vozidla, a iba jeho majiteľ vie, ako ho odpojiť. Ak zariadenie zapnuté, po stanovenom čase začne blikať výstražné svetlo a motor sa zastaví.

• Systémy založené na GSM / GPS môžu poskytovať nepretržitú a účinnú ochranu 24 hodín denne. S ich aplikáciou vieme, kam auto ide a môžeme s ním dokonca zastaviť vozidlo. O podozrení na krádež (detekcia pohybu, pokus o blokovanie,…) budeme informovaní. Buďte opatrní, pretože GPS nefunguje v podzemnej garáži, môže dôjsť k zablokovaniu frekvencie GSM!

Pomocou vyššie uvedeného môžeme zlodejom sťažiť veci. Pri ich použití je menšia pravdepodobnosť, že vám ukradnú auto, ale neposkytujú 100% bezpečnosť.

8-10-ročné auto v zachovanom technickom stave je dobré na to, aby bolo možné obnoviť jeho starších poškodených predchodcov. A v prípade krádeže vzácneho automobilu je bezodkladne nutné volať políciu,ako posledná možnosť existuje cca. 20% šanca, že to bude naše auto! Ak nie tak, potom môžu našu škodu zmierniť iba poisťovatelia, ak samozrejme máme uzavretú poistnú zmluvu.