carcarpit
cart
0 Tovar
0 EUR
wipeCart
DEFLEKTORY (0)

PREČO JE VHODNÉ MAŤ OKENNÉ DEFLEKTORY?


Vyrušuje vás, keď jazdíte pri stiahnutom okne a fúka na vás a z toho dôvodu púšťate čerstvý vzduch do auta len málokedy. Chceli by stiahnuť okno aj za daždivého počasia, ale máte obavy, že vám dážď naprší do auta, preto okno nestiahnete. Počas jazdy sa často stáva aj to, že keď ostrekujete okná pri stiahnutom okne vám postrekovaciu kvapalinu nafúka do interiéru vozidla. Na všetky typy osobných aút je určený výrobok pod obchodným názvom HEKO poľskej výroby na bočné okná tzv. bočné deflektory okien, ktoré dokážu zabrániť vyššie uvedeným problémom. Okrem týchto výhod sú ďalšie vlastnosti okenných deflektorov, pre ktoré je výhodná ich montáž na okná vášho vozidla. Namontované deflektory okien vám umožnia komfortnejšiu jazdu a pri určitom stupni stiahnutia okien vám zabezpečia prúdenie čerstvého vzduchu bez prievanu.

HLAVNÉ PREDNOSTI POUŽITIA OKENNÝCH DEFELKTOROV

Namontované deflektory znižujú ostré prúdenie vzduchu, počas dažďov zabraňujú napršaniu do interiéru vozidla a tiež zaroseniu okien, čim je dosiahnutá lepšia viditeľnosť a bezpečnejšia jazda. Odkláňa prúdenie vzduchu od vodiča a chráni spolucestujúcich na zadných sedadlách pred silným prúdením počas jazdy. V letnom období použitie okenných deflektorov ozdobuje vaše auto a prináša ďalšie výhody. Často sa stáva, že parkovacie miesta v tieni sú už obsadené a ste nútený zaparkovať na priamom slnečnom žiarení. V týchto prípadoch si môžete smelo spustiť okná po spodný okraj deflektorov bez obavy, čím dosiahnete voľné prúdenie čerstvého vzduchu vo vašom aute. Vďaka takto spusteným oknám máte zabezpečené vetranie a prehriatie vášho vozidla. Okrem toho disponujú aj cloniacimi vlastnosťami a sú vyrobené z plastov odolných voči UV žiareniam, čím ich dokážu filtrovať.


CHARAKTERISTICKÉ VLASTNOSTI VÝROBKU

Dôležitými vlastnosťami pri výbere deflektorov je ich farebnosť a presná miera. Ich farba je tmavosivá,
grafitovo sivá (dymového nádychu), no napriek tomu nemusíte mať obavy, že by obmedzovali vo výhľade vodiča, alebo spolucestujúcich, sú zhotovené z priehľadného materiálu (budete mať pocit, ako keby sa dívali na vonkajší svet cez slnečné okuliare). Vzhľadom k tomu, že deflektory sú vyrobené z plastu, nedokážu poškodiť a poškriabať okno, pretože plast je mäkší ako sklo, okno sa dá poškriabať len tvrdším materiálom ako je sklo. Šírka deflektorov je závislá od typu auta, ale v priemere je ich šírka 5-6 cm, na bočnú stranu vyčnievajú len max. na 1 cm, priliehajú k forme vozidla a kopírujú líniu auta.

OBJEDNÁVKA TOVARU


Približne pre 1 000 druhov aút sú dostupné deflektory, v plnej miere sú vyrábané na presnú dĺžku, bez výnimky sa zhotovujú k danému typu okna na aute, nemajú unifikované vlastnosti, čo znamená, že ich pred montážou netreba rezať, upravovať a formovať. Skladové zásoby týchto tovarov nedržíme, až po vašej objednávke ich vieme dodať kuriérnou službou. Jedna sada deflektorov pozostáva zo 4 kusov, vynímajúc z toho niektoré typy, v ktorých sú len 2 kusy napr. jupre, furgóny. Poskytujeme aj takú možnosť, aby ste si mohli objednať len 2kusy na predné okná vášho vozidla.

MONTÁŽ DEFLEKTOROV

Montáž je veľmi jednoduchá záležitosť, neupotrebujete k nej žiadne odborné znalosti. Samozrejme, že pred a počas montáže nemusíte robiť žiadne úpravy na vozidle. Doporučuje sa pred montážou poriadne očistiť tesniace gumy okolo okien na dverách auta. Každodenným používaním auta sa môže prihodiť, že medzi gumené tesnenia a okenné deflektory sa môže dostať prach, vtom prípade je vhodné povrchy oboch častí očistiť, aby nedošlo k poškrabaniu okna jemným pieskom. Na okenných deflektoroch sa nachádzajú obojstranné samolepky, ktoré sú dôležité pri naliepaní, ale dôležité sú aj profily v tvare U, ktoré pomáhajú vytvárať odstup a vsunúť pod deflektory tak, aby ich pritlačili k rámu okna. Použitím U profilov sa stanú deflektory stabilnejšími a pomáhajú, aby sa okno ľahko dostalo na svoje miesto. Montáž deflektorov okien nie je náročná ani v prípade, ak je vozidlo vybavené elektrickým sťahovaním okien a majú ochranu proti privretiu.
 

Ďalšie produkty