DILEMA GUMENÝCH VERZUS TEXTILNÝCH AUTOKOBERCOV

DILEMA GUMENÝCH VERZUS TEXTILNÝCH AUTOKOBERCOV

DILEMA GUMENÝCH VERZUS TEXTILNÝCH AUTOKOBERCOV

Auto hrá dôležitú úlohu v živote mnohých ľudí. Dopravný prostriedok slúži pre vaše pohodlie,  ako pracovný prostriedok na cestách do práce, alebo dokonca pomocník s nakupovaním. Preto je tiež dôležité, aby sme ho mohli používať dlhodobo. Ak sa o auto nestaráme, po určitom čase prestane vykonávať svoju funkciu. Vonkajšia aj vnútorná ochrana auta je preto nevyhnutná. Teraz skúmame mimoriadne dôležitý doplnok pre vnútornú ochranu automobilov, autokoberec.

Možno sa vám stalo, že si neviete vybrať koberec, pretože stojíte pred obrovským výberom a neviete sa rozhodnúť, ktorý kúpiť z autokobercov ?  - pretože sú k dispozícii z rôznych materiálov, v rôznych kvalitách a vzhľade? Teraz sa vám snažíme pomôcť a urobiť rozhodnutie!

 

Pozrime sa na aspekty výberu!

Čo si objednať, aby som zachoval pôvodný stav vozidla?

Vo vozidlách nie je vnútorná ochrana podvozku! Ak nebudeme dbať na to, aby ste zabránili vnútornej korózii podlahy automobilu, určite nás v priebehu rokov prekvapí, ak zodvihneme továrenské čalúnenie. Nespočetne mnohokrát nanášame blato a sneh na vnútornú podlahu vozidla, takže slaná a kyselinotvorná kvapalina, ktorá sa vstrebáva do čalúnenia, spôsobuje hrdzu na podlahe karosérie. A to sa nedá obnoviť, alebo len ťažko, za vysoké náklady! Ale tomu sa dá predísť! Ak si chcete zachovať hodnotu svojho vozidla, použite vysokopevnostnú gumovú rohož!

Gumová rohož má totiž okraj - 3D koberec s mimoriadne vysokým okrajom - ktorý dokáže zadržať vodu a blato z topánok v daždivom zasneženom počasí, čím chráni pôvodné čalúnenie a podlahu vozidla. Gumová rohož obsahuje fixácie (patenty), pomocou ktorých je možné produkt pripevniť k podlahe vozidla, čím sa zabráni jeho pošmyknutiu. Presne sa hodí a je vyrobený iba pre konkrétny typ automobilu, kopíruje tvar a formu podlahy. Verzia s opierkou na nohu vám poskytne dostatočnú a extra ochranu podlahy auta. Gumovú rohož je možné používať až niekoľko sezón.

Aké sú aspekty výberu kobercov v rôznych ročných obdobiach?                                                                                                                                            

Nečistoty sú prítomné vo všetkých ročných obdobiach, preto by ste vo svojom aute mali vždy používať nejaký druh koberca. Na jar a v lete môže ochranu poskytnúť aj textilný autokoberec, čím sa v interiéri vozidla vytvára sezónna atmosféra. Môžeme si vybrať z kvalitných kobercov z kvalitnej tkaniny alebo plyšu, môžete tiež požiadať o rôzne doplnky, ktoré vyhovujú vášmu vlastnému vkusu. Aj tu mate protišmykovú zónu a kotviace fixačné body, takže bezpečnosť jazdy je zaručená. Pokiaľ tieto jemné, mäkké materiálové koberce milujete, vzhľadom na ich miernu odolnosť proti vode sa odporúča používať ich v suchších obdobiach. Tiež sa výrazne zvyšuje životnosť výrobku, ak sa používa iba počas sezónneho obdobia. Hneď ako príde daždivý jesenný čas a potom zasnežená zima, je čas nahradiť letné koberce gumovými rohožami. To je to, čo vydrží všetky poveternostné podmienky, nemusíte sa obávať, ktorý dizajn si vyberiete! Hlboké brázdy zhromažďujú vodu, blato, piesok, okraje ho nedovoľujú dostať sa na podlahu auta. Fixačné body v koberci zaručujú ich presné uloženie na podlahe a poskytujú vynikajúcu ochranu. Ľahko sa osadzujú na podlahu auta a ľahko sa čistia.

 

Ako sa mám rozhodnúť, ak je pre mňa prvoradá bezpečná jazda?

Bežným problémom je, že rohož sa pohybuje, pokrčí sa pod pedálmi alebo sa na nej pošmykne naša obuv, čo môže mať nepredvídateľné následky. Nehode sa dá vyhnúť použitím správne dimenzovanej pevnej a protišmykovej rohože! Či už ide o textilnú alebo gumovú rohož, v oboch prípadoch z bezpečnostných dôvodov vám môžeme poskytnúť ochranu len v prípade dodržania týchto podmienok. Koberec musí mať na povrchu protišmykovú vrstvu, fixačné kotúče – patenty na uchytenie na podlahu a prípadne suchý zips, ktoré zaisťujú, že koberec sa vám nepohybuje. U vozidiel bez fixačných bodov z výroby je možná aj dodatočná montáž fixačných prvkov napr., skrytým suchým zipsom. Mriežkovaná, vzorovaná plocha povrchu koberca tiež prispieva k bezpečnosti vodiča alebo cestujúceho. Samozrejme je tiež nevyhnutné koberec pravidelne čistiť, pretože nohy vodiča môžu ľahko nanosiť nečistoty. Ak je rohož menšia alebo väčšia ako povrch podlahy, na ktorý je umiestnená, môže rušiť činnosť chodidiel alebo pedálov. Preto je dôležité, aby ste si vybrali rozmerovo presnú rohož pre vašu značku a typ vozidla, ktorá sa perfektne zmestí na podlahu vozidla.

Aké mám možnosti, ak je pre mňa čistota na prvom mieste?

Koberec je neustále vystavený nečistotám a prachu z topánok, ktorý sa dostane do automobilu, a nečistoty sa hromadia, takže je dôležité, aby sme ho mohli ľahko udržiavať v čistote. Ak si vyberiete koberec z kvalitných materiálov, jeho udržanie v čistote nebude problémom. Vyberte si textilné alebo gumové rohože, kvalita zaručuje ľahké čistenie.

V prípade textilných a plyšových materiálov môže postačovať vysávanie, tvrdšie nečistoty sa dajú odstrániť pomocou čistiaceho prostriedku na koberce alebo čalúnenie. Niektoré sú umývateľné v aj ručným praním.

Čistenie gumovej rohože je ešte jednoduchšie a rýchlejšie. Vo väčšine prípadov je možné použiť dostatok vody - hadicu alebo vysokotlakový čistič - a ak je to potrebné, možno ju vyčistiť kefou.

Ak potrebujete koberec jednoducho vytriasť, aby sa koberce pôsobili čisto, nie je to problém, pretože sa dajú ľahko vyprášiť a vymeniť za pár sekúnd.

Ak už viete, čo potrebujete, navštívte náš internetový obchod! Ak nie ste si istí výberom najvhodnejšieho koberca pre vás, mali by ste sa poobzerať na našom e-shope, možno vám originálne fotografie produktu pomôžu rozhodnúť sa!