Na čo si dať pozor, keď ideme na dovolenku autom?

Na čo si dať pozor, keď ideme na dovolenku autom?

Na čo si dať pozor, keď ideme na dovolenku autom?

Dovolenkové a prázdninové obdobie sa začalo! V našom predchádzajúcom príspevku sme zhrnuli veci, ktoré musíte urobiť pred dovolenkou s autom, aby ste počas dlhej cesty nemali problém s vašim vozidlom. Je opodstatnené skontrolovať vaše auto a skontrolovať prítomnosť povinného a odporúčaného príslušenstva. Pre spoľahlivé cestovanie je však okrem spoľahlivého auta nevyhnutné aj niečo iné. Informácie našej všeobecnej rady vám môže pomôcť dostať sa na vami vybrané miesto pokojným a pohodlným spôsobom a bez problémov sa vrátiť do miesta bydliska. Tu uvádzame niekoľko príkladov:

Vytvorte dôkladný plán trasy, v prípade potreby vyhľadajte obchádzky! Zaznamenajte si body tankovania.

V zahraničí dodržiavajte dopravné pravidlá a zvyklosti danej krajiny, ktoré ste si doma spolu s dôkladnými prípravami pripravili, pretože porušenie vyplývajúce z ich nedodržiavania môže výrazne skrátiť dovolenkový rámec, ak vás chytí polícia . Ak svojím autom porušíte pravidlá cestnej premávky v inej krajine EÚ, pokuta sa môže od vás vybrať aj v mieste bydliska. Len spomenieme niekoľko rozdielnych pravidiel v porovnaní s domácim:

- je rozdiel v prijateľnej hladine alkoholu v krvi

- na cestách môžu byť odlišné obmedzenia rýchlosti ako vo vašej domovskej krajine

- zoznam povinného príslušenstva sa môže v jednotlivých krajinách líšiť (v niektorých krajinách sa tiež  

  vyžaduje ručný hasiaci prístroj)

- použitie svetlometov vo dne sa môže líšiť

- sú štáty, kde musíte jazdiť po ľavej strane cesty

- atď.  

Nezabudnite si kúpiť diaľničnú nálepku tam, kde je to potrebné na vaše auto. 

Sú miesta, kde sa elektronický platobný systém nedá použiť. Pri platobných bránach sa oplatí pripraviť si presnú sumu vopred, a tak urýchliť prechod. Najjednoduchší spôsob platby je platobná karta. Záleží na tom, ako vyplníte údaje na nálepke a kde ich nalepíme na čelné sklo, pretože ak je vyplnené nesprávne alebo na nesprávnom mieste nalepené, môže to kontrolný orgán neuznať. Upozorňujeme, že v niektorých krajinách môžu byť v tuneloch jazdy autom  spoplatnené. 

Oddýchnite si počas dlhej cesty! Nie je možné jazdiť ​​bez ohľadu na to, ako veľmi chceme prísť do cieľa čo najskôr, pretože v pravý letný deň môže počas nepretržitej premávky zovrieť chladiaca voda alebo sa môže prehriať motor.

Musíte myslieť aj na zvýšenú spotrebu tekutín v dôsledku tepla, čo je veľmi dôležité a preto budete nútení zastaviť kvôli častejšiemu používaniu toaliet ako obvykle.

Najpresvedčivejším argumentom v prospech zastávok každé 2 - 3 hodiny je však, ak nie je možná výmena vodiča, že vodič potrebuje prestávku, aby zahnal únavu z jazdy. Nadýchnite sa čerstvého vzduchu, vypite osviežujúci nápoj, trochu sa najedzte, rozhýbte končatiny, aby ste sa opäť mohli sústrediť na cestu. Môžete sa tiež cítiť tak unavení, že sa vám drieme. Neľutujte čas a nepodceňujte nebezpečenstvo únavy, pretože existuje vážne riziko vyčerpania!

Obrovské pohybové potreby detí si tiež vyžadujú prerušované zastavenia. Kvôli vášmu vlastnému pokoju, nechajte vyčerpať ich prebytočné energie, nechajte ich behať, hrať sa, aby boli v ďalšej etape cesty pokojní a nešli vám svojím rozruchom na nervy.  

Majte pri sebe v aute dostatočné množstvo tekutín, pretože v prípade v dôsledku nehody, čakania na hraničnom priechode alebo strávenom čase na mýtnej bráne môžete stáť celé hodiny v pálivom slnku, ktoré vás môže veľmi unaviť, môže vám prísť zle, môžete ľahko vyschnúť! Platí to najmä pre deti!   

V horúčavách používate klímu správne! Počas dlhšej jazdy stráveného v automobile môžu mať vysoké teploty negatívny vplyv na schopnosť vodiča sústrediť sa, môže sa zvyšovať jeho pocit únavy a prípadne spôsobiť ospalosť. Teplo tiež neprospieva pohode cestujúcich. Pokojne použite klimatizáciu, ale uistite sa, že kabína nie je o viac ako 10 stupňov chladnejšia ako vonkajšia teplota! Na šoférovanie je najideálnejších 22 stupňov Celzia. A keď klimatizáciu nemusíte používať, vo všetkých prípadoch je potrebné časté vetranie na prísun čerstvého kyslíka! 

Majte poruke slnečné okuliare - nie však príliš tmavé sklo, aby oslnivé slnečné žiarenie nebránilo vodičovi v dokonalom vnímaní displejov prístrojovej dosky.  

Ak chcete ísť s autom na dovolenku kvôli svojej samostatnosti, pretože sa nechcete prispôsobovať cestovným poriadkom, prispôsobovať sa cudzím cestujúcim, keď cítite potrebu natiahnuť svoje údy vtedy, keď to vy potrebujete.  Naozaj to nie je veľká námaha prijať vyššie uvedené opatrenia, aby ste sa mohli v dobrej fyzickej a psychickej kondícii vrátiť späť do svojho domova s bohatými o zážitkami.

Pre pohodlnú jazdu na cestách vám odporúčame náš internetový obchod, kde nájdete príslušenstvo pre pohodlnú jazdu: či už ide o protišmykovú vaničku batožinového priestoru, rozmerovo presné autokoberce na podlahu vozidla s fixáciami pripevniteľnými podlahu do vášho auta; ale k bezstarostnému relaxu môžu prispieť aj naše ramienka na oblečenie, lakťové opierky  alebo opierky na nohy. Prajeme vám príjemnú dovolenku!