Z akých možností financovania automobilov si môžete vybrať?

Z akých možností financovania automobilov si...

Z akých možností financovania automobilov si môžete vybrať?

Jedným z našich cieľov je skôr či neskôr kúpiť si  auto. Ide o také veľké výdavky, že nie je problém zaplatiť tisíce eur z finančných zdrojov iba tým šťastným, ktorí na to majú. Ak vás šťastena  Fortuny neprijala do svojej milosti a toľko peňazí ste videli iba vo svojich snoch, alebo máte túto sumu k dispozícii, ale nechcete zostať bez úspor, potom musíte získať nejaký druh vonkajšej pomoci so zaobstaraním a kúpou auta. Môžete si vybrať z rôznych možností financovania automobilu podľa vlastných potrieb. Musíte si dobre premyslieť, čo je pre vás najlepšie, pretože zle zvolená konštrukcia môže neskôr spôsobiť veľa problémov.

Zoznámte sa s alternatívami financovania automobilov:

• Úver

V prípade pôžičky vám banka dáva na nákup peniaze, ktoré splácate mesačne po určitú dobu spolu s úrokmi, vo vašom prípade za fixnú úrokovú sadzbu kvôli vášmu finančnému zabezpečeniu. Z hľadiska obmedzení pre súkromné ​​osoby je najvýhodnejšia osobná pôžička, pretože o ňu môžete požiadať bez ručiteľa, záruky alebo dokonca bez spoluúčasti, môžete ju voľne využívať, môžete si kúpiť aj nové alebo ojazdené vozidlo. Takto zakúpené auto budete okamžite vlastniť. Pôžičku je možné získať, ak váš príjem postačuje na úhradu splátok okrem ďalších nevyhnutných výdavkov a v databáze Centrálneho informačného systému o úveroch nie ste uvedení ako negatívny dlžník.

• Leasing (finančný leasing)

Leasing je systém financovania založený na aktívach. Prenajímateľ je pri tom majiteľom, kupuje vozidlo, ktoré vám ako nájomcovi odovzdáva do užívania a platíte zaň poplatok za leasing. Budete teda iba prevádzkovateľmi, nie vlastníkmi. Po uplynutí doby platnosti zmluvy a zaplatení všetkých poplatkov v prípade uzavretého lízingu automaticky budete auto  vlastniť. Počas lízingu na dobu neurčitú sa o vlastníctve rozhoduje na konci obdobia, keď na základe žiadosti nájomcu môžete nadobudnúť vlastníctvo vozidla zaplatením zostatkovej hodnoty. Potrebujete tiež samofinancovanie leasingu tzv. spoluúčasť a tiež musíte platiť náklady na servis a údržbu počas používania. Okrem toho môže lízingová spoločnosť dokonca požadovať uzavretie zmluvy so spoločnosťou na  Casco poistenie.

• Dlhodobý prenájom (operatívny leasing)

Podstata dlhodobého prenájmu je v tom, že bez spoluúčasti si dlhodobo prenajímate auto, ktoré môžete po skončení zmluvy vrátiť, vlastníkom automobilu zostáva po celú dobu prenajímateľ. Takmer všetky výdavky spojené s autom (napr. údržba, výmena pneumatík, dane, poistenie) znáša prenajímateľ. Nájomca musí prakticky platiť iba za benzín, aj keď mesačný poplatok je vyšší ako pri finančnom leasingu. Užívateľ používa vozidlo bez toho, aby sa musel starať o niečo iné, ako platiť fixné nájomné. Veľkou výhodou tejto konštrukcie financovania je, že si nemusíte plánovať dopredu na neočakávané náklady a administratívne záťaže.

Výber medzi jednotlivými možnosťami financovania si vyžaduje veľkú pozornosť. Nemôžete ignorovať skutočnosť, akú formu pôžičky alebo lízingu chcete použiť či, ako fyzická osoba, živnostník alebo právnická osoba, pretože ich môžete získať za rôznych podmienok, dokonca existuje značný rozdiel vo vrátení DPH pre firmy v účtovníctve. Je tiež dôležité pri rozhodovaní, či chcete kúpiť nové alebo ojazdené vozidlo a na akú dlhú dobu auto chcete leasingovať. Záleží teda na tom, ktorý z možností financovania si vyberiete! Ak ste si to dobre premysleli, ak ste zvážili  každý malý detail, ktorý sa zdá, že môže ušetriť veľa peňazí, ale ak si zvolíte zlú možnosť pre vás, môže to výrazne ukrátiť vašu peňaženku. Akonáhle budete mať vytúžené auto, navštívte náš internetový obchod, aby sme mohli vaše cesty pohodlnými a bezpečnými urobiť pomocou našich kvalitných výrobkov.